Počúvajte audioknihy v našej aplikácii
Google Play
App Store

Babca Kardosova

Autorka prezrádza: Wisteria je tajná šifra pre moju ulicu a pre všetkých milovníkov Zúfalých manželiek. Rozhodla som sa ponúknuť alternatívu pre všetkých zúfalo zaneprázdnených milovníkov kníh. Či už sú to rodičia detí, cestujúcich spolu na dovolenku v jednom aute. Alebo dospelí večne v pokluse – v prenesenom význame aj doslova – lebo počúvať knihy môžete aj pri zdokonaľovaní kondície, či výšľape na Rysy, upratovaní či varení v kuchyni. Úplne hravo a bez stresu zvládnete v aute každú dopravnú zápchu.

Keď som bola malá, milovala som len tak počúvať ako mi moja sestra číta nahlas. Pamätám si, ako sa občas sama začítala a zmĺkla, lebo chcela vedieť ako to celé dopadne. Keď som vyrástla, milovala som čítať svojim dvom dcéram. Pamätám si, ako pri mojom čítaní zaspávali a ten pohľad je navždy. A niekedy som unavená zaspávala pri čítaní ja a vtedy to bývalo zaujímavé. Do príbehu sa zrazu dostalo z ničoho nič slovo mlieko alebo topánky alebo čokoľvek, čo moje podvedomie riešilo. Všetko sú to milé spomienky, z ktorých sa vyskladala trochu neskôr moja nekonečná láska k počúvaniu.

Keď som vyštudovala filmovú scenáristiku a moje prvé scenáre už už boli na spadnutie, že sa idú realizovať a nakoniec skončili založené na poličke, zatúžila som podeliť sa o moje príbehy a napísala som prvú knižku. Šialene milovaná. A hádajte čo bolo hneď na záložke napísané! Toto: Táto knižka je pre všetkých milovníkov filmu. Môžete ju čítať a snívať tak s otvorenými očami. Môžete tiež počúvať a oči mať pritom pohodlne zatvorené. Bude vám pod viečkami bežať film. Uvidíte. Stačí nájsť niekoho, kto vám z nej bude čítať.

Našla som. Táňa Radeva načítala našu celkom prvú audioknihu pod značkou Wisteria books. Obraz, ktorý vidíte namaľoval kedysi jej manžel Miro Radev. Nič nie je náhoda.

Prečo audioknihy? Použijem zoznam, ako to robí aj hlavný hrdina Juraj Králik v mojich detských knižkách o troch fakticky fantastických kamošoch:

 

  1. Lebo som na nich sama závislá.
  2. Pretože pomaly čítam tie papierové.
  3. Pretože kníh je toľko a času tak málo.
  4. Pretože príliš veľa času trávim v aute, a tam sa úplne super počúva.
  5. Pretože od malička milujem, keď mi niekto číta z knihy.

 

(A zostalo mi to dodnes, naozaj!)

O dokonalý zvuk sa vo všetkých nahrávkach stará BMT studio, Miro Králik a Tereza Králiková. O kvalitné čítanie s porozumením zase mnoho slovenských talentovaných herečiek a hercov.

Nechajte sa prekvapiť!