Užite si zľavy!
Ceny viacerých produktov nakúpte teraz so zľavou.
Máte zľavový kód?
Sem s ním ešte predým než si čokoľvek objednáte.

Slovenská spisovateľka Barbora Kardošová sa po rokoch strávených vydávaním knižných diel rozhodla vstúpiť do sveta, ktorý na Slovensku ľudia stále ešte len objavujú. Predstavuje Vám WISTERIA BOOKS - kvalitné audioknihy pre deti i pre dospelých.

Vianočné mystérium
Vianočné mystérium
Nórske dievčatko Elisabet sa v predvianočnom ruchu stratí mame v obchodnom dome. Dievčatko sa zrazu ocitá medzi tými, ktorí putujú späť v čase do roku „nula“, aby boli v Betleheme pri narodení Jezuliatka. Nepohybuje sa však iba v čase, putuje zároveň v priestore – z Nórska na juh a spoznáva nové krajiny a ich históriu. A to nie je všetko! Malý Joachim dostane starý adventný kalendár, ktorý ukrýva tajomstvo o stratenej Elisabet. A vy ho môžete odkrývať spolu s ním. Rodinný príbeh s krásnymi ilustráciami Vlada Krála vyšiel vo vydavateľstve Artforum pre veľký úspech už vo viacerých dotlačiach.
Interpreti: Judita Hansman a Ferko Kovár
Dĺžka: 7 hod 45 min
Do plaviek
Do plaviek
Do plaviek nie je kniha o chudnutí. Nie je ani o cvičení. Je o odvahe, o radosti, o láskavosti. O tom, že možností ako žiť naplnený život je mnoho a ani v jednej z nich sa nehovorí veta „Čo by povedali ľudia“. Do plaviek je kniha krátkych aj dlhších textov, ktoré sa dajú počúvať v posteli, vo vlaku, na pláži, v čakárni, v aute. Ak je pravda, že knihy sa delia na tie, ktoré vám dávajú chuť žiť a tie, ktoré vám ju berú, tak s touto knižkou po boku by sa vám malo po ceste životom kráčať akosi ľahšie. A možno si aj poskočíte.
Interpret: Eva Borušovičová
Dĺžka: 11 hod 23 min
Som mama
Som mama
Úspešná slovenská herečka, moderátorka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek Kristína Farkašová je šťastnou mamou dvojičiek. O svojich skúsenostiach s tehotenstvom a materstvom začala písať blog a ten oslovil množstvo mamičiek. Pre všetkých, ktorým je jej humor blízky a téma sa im zdá viac než príťažlivá, vydáva audioknihu, v ktorej sa hrdo hlási k tomu, čo jej robí najväčšiu radosť: Som mama!
Interpret: Kristína Tormová
Dĺžka: 4 hod 52 min
Mexická vlna
Mexická vlna
Vraj najkrajšia a najsmutnejšia kniha bestsellerového autora Maxima E. Matkina. Je príbehom troch súrodencov od detstva v osemdesiatych rokoch až po dospelosť. Trápia ich lásky aj socializmus, mečiarizmus a zoznamy tajných agentov ŠtB. Tešia sa zo života, alkoholu, priateľov aj Ligy majstrov. Dozrievajú, spoznávajú seba samých aj seba navzájom, zisťujú, že nič nie je také, ako sa zdá, pochopia, že zázraky sa dejú, aby sa nakoniec všetci stali súčasťou mexickej vlny.
Interpret: Marián Mitaš
Dĺžka: 6 hod 11 min
Anjeli nespia
Anjeli nespia
Lala je rozvedená a žije so svojím malým synom. Snívajú sa jej iba dva druhy snov – katastrofické a pornografické. Lala sex potrebuje kvôli imunite. Irma žije sama s tromi mačkami, zbaliť chlapa sa už nepokúša, vždy to zle dopadlo. V snoch sa mení na Superženu a platonicky miluje Adama. Adam žije sám a bojí sa snívať. Trápi ho smrť Gréty. Všetci traja sa už aspoň raz v živote poriadne popálili. A hoci sa nepoznajú, musia sa stretnúť, spoznať a zblížiť. Občas totiž musíme uzrieť cestu niekoho iného, aby sme našli tú svoju.
Interpret: Anka Šišková
Dĺžka: 9 hod 14 min
33 prípadov Kristy B
33 prípadov Kristy B
Krista bude mať tridsaťtri a má pocit, že pestré sú v jej živote už len pančušky. A možno len potrebuje zažiť niečo, čo ju naučí milovať svojho manžela rovnako nekonečne, ako milovala svojho Prvého. Pre lásku sa dokáže vrhnúť do čohokoľvek a nezastaví ju ani čerstvý hrob, ani divný cudzinec ani zvyšky pudu sebazáchovy. Veselá kniha o vážnych veciach, nielen pre ľudí v Kristových rokoch.
Interpreti: Zuzka Porubjaková a Milan Kňažko
Dĺžka: 6 hod 29 min
Šialene milovaná
Šialene milovaná
Je veľa spôsobov, ako niekomu povedať, že ho šialene milujete! Čo sa stane, ak vám niekto z vďaky zaželá, aby ste boli šialene milovaná? Hrdinke tohto príbehu, vydatej Róze Brullovej sa to stalo. A jej život zrazu nabral šialene vášnivé až nebezpečné tempo. Šialene milovaná je debut Barbory Kardošovej. Knižka vyšla v limitovanom náklade a rýchlo zmizla z knižných pultov. Po 16 rokoch sa naplnili autorkine úvodné slová z knihy, kde hneď z úvodu čitateľom radí: Táto knižka je pre všetkých milovníkov filmu. Môžete ju čítať a snívať tak s otvorenými očami. Môžete tiež počúvať a oči mať pritom pohodlne zatvorené. Bude vám pod viečkami bežať film. Uvidíte. Stačí nájsť niekoho, kto vám z nej bude čítať.
Interpret: Táňa Radeva
Dĺžka: 6 hod 57 min
Zdochnuté srdce
Zdochnuté srdce
Bestseller anonymného autora, ktorý po prvom vydaní na niekoľko týždňov obsadil prvé miesta v rebríčkoch predajnosti. Sarkastická, mimoriadne vtipná sebareflexia dnešnej generácie rozvedených takmer štyridsiatnikov, začínajúcich odznova, ibaže so zdochnutými srdcami a deťmi na krku. Najlepší priatelia, najlepší nepriatelia, úžasní milenci, exhumované staré lásky, bizarné situácie, šialená rodina, castingová agentúra a snobské chalupárske impresie v prostredí bohapustého vidieka a jej prečudesných obyvateľov. Túto knižku si vypočujete za jeden večer a budete sa smiať a plakať zároveň.
Interpret: Zuza Fialová
Dĺžka: 4 hod 50 min
Opice z našej police
Opice z našej police
od 5 rokov
Kultový humoristický „román“ o obyčajnej bratislavskej rodine s troma podarenými bračekmi, o trpezlivej a láskavej mame a milujúcich starých rodičoch a pätnástich opičkách (Jupko, Fricko, Mikinko, Jumbo, Kikinko, Pepenke, Bajkal, Nanuk...). Bonusom knihy je Frickova tajná reč, ktorá má neuveriteľnú čarovnú moc.
Interpret: Zuzana Kronerová
Dĺžka: 3 hod 53 min
Konrád z konzervy
Konrád z konzervy
od 7 rokov
Pani Betka Brdková pletie najkrajšie koberce v meste a miluje objednávať - čokoľvek. Po jednej dodávke tovaru skoro odpadne, keď jej kuriér doručí obrovský balík a v ňom instantné dieťa, Konráda z konzervy. Nikdy sa o nikoho nestarala, ale rýchlo si dieťa obľúbi a učí sa byť mamou. V továrni na dokonalé deti však na chybu prídu a Konráda začnú hľadať, aby ho doručili na správnu adresu. Betka sa ho odmietne vzdať a spolu s priateľmi vymyslia plán. Podarí sa im to? Bude to napínavé!
Interpret: Olinka Belešová
Dĺžka: 4 hod 34 min
Johanka v zapadáčiku
Johanka v zapadáčiku
od 9 rokov
Štvrtáčka Johanka to nemá ľahké. Prišla o všetkých kamarátov, malý brat jej zničil najmilšiu knihu a veľmi jej chýba starká. Práve sa s mamou a bratom Samkom presťahovala do Zapadáčika, kde je okrem malej školy iba malý kostol a obchod. Namiesto pošty tam majú oranžovú poštovú schránku. A práve do nej Johanka hodí list, o ktorom mama nič netuší.
FPU
Vydanie tejto audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Interpret: Slávka Halčáková
Dĺžka: 3 hod 46 min
Klára a mátohy
Klára a mátohy
od 5 rokov
Klára ešte nemá ani šesť rokov, no po prázdninách už ide do školy a navyše sa jej nevlastnej mame narodí bábätko. Klára sa na všetky zmeny teší, ale má to háčik. Ten sa volá mátohy, ktoré jej nedovolia spať samej vo svojej posteli. Podarí sa jej zbaviť strachu? Hádajte a počúvajte.
FPU
Vydanie tejto audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Interpret: Zuzka Porubjaková
Dĺžka: 1 hod 44 min
Rok Sivka Ohniváka
Rok Sivka Ohniváka
od 5 rokov
Malá Anna sa v piatich rokoch naučí sama čítať a veľmi túži ísť do školy. Odmietnu ju však zapísať, lebo šesť rokov má až v novembri. Dievčatko každý deň príde do školy a sadne si medzi prvákov, ale zakaždým ho pošlú domov. Čo myslíte, podarí sa malej Anne obmäkčiť srdce prísneho pána riaditeľa?
FPU
Vydanie tejto audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Interpret: Táňa Radeva
Dĺžka: 2 hod 15 min
Zverinec na siedmom poschodí
Zverinec na siedmom poschodí
od 5 rokov
Celé sa to začalo, keď sa s malou Dominikou začali kamarátiť mravce. Potom sused Zliepaný dostal alergiu na zamačiatkovaný byt, dedko naordinoval Dominike mliečnu diétu priamo od kravy Maliny, tatino zriadil v pohári od uhoriek slimačí hotel a prasiatko Lola prišlo na nečakanú návštevu do vane susedy Gustušnej. A ako sa to všetko skončilo? Tatino sa zaprisahal, že najbližších desať rokov nebude rodinka chovať nijaké zvieratko. A ako správny chlap slovo aj dodržal, pretože rodinku čakali oveľa príjemnejšie starosti.
FPU
Vydanie tejto audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Interpret: Oľga Belešová
Dĺžka: 2 hod 28 min
Pippi Dlhá pančucha v Tichomorí
Pippi Dlhá pančucha v Tichomorí
od 7 rokov
V záverečnej časti príbehov Pippi Dlhej pančuchy objaví Pippi špunka, zorganizuje vedomostnú súťaž, no najmä... dostane list. Otec, černošský kráľ, ju pozýva na ostrov Kurekuredutov. Pippi tam zažije množstvo dobrodružstiev!
Interpret: Slávka Halčáková
Dĺžka: 2 hod 37 min
Pippi Dlhá Pančucha
Pippi Dlhá Pančucha
od 7 rokov
Prvá časť veselých príbehov zo života svojrázneho roztopašného deväťročného dievčatka s nevšedným správaním, menom aj výzorom, ktoré poznajú deti na celom svete. Pippi žije sama bez rodičov v domčeku na okraji mesta, spoločnosť jej robia iba opica a kôň. Pippi však vôbec nie je smutná, o čom sa presvedčia aj jej malí susedia, súrodenci Tomi a Annika. Všetky tri deti spolu prežívajú veselé dobrodružstvá.
Interpret: Slávka Halčáková
Dĺžka: 2 hod 48 min
Pippi nastupuje na loď
Pippi nastupuje na loď
od 7 rokov
Pokračovanie príbehov Pippi Dlhej pančuchy. Spoznáte Efraima Dlhú pančuchu, černošského kráľa a Pippi sa bude musieť rozhodnúť. Odpláva s otcom a stane sa černošskou princeznou alebo ostane verná svojim kamarátom?
Interpret: Slávka Halčáková
Dĺžka: 2 hod 55 min
Červené tenisky
Červené tenisky
od 5 rokov
Bola raz jedna poslušná prváčka Barborka, ktorá túžila mať červené tenisky, aké nosí pani riaditeľka tanečnej školy. Čo myslíte, dostane ich? Ej veru áno! Lenže keď ich dostane, začnú sa diať naozaj veľmi zvláštne veci! Poslušná Barborka sa zrazu zmení na neposlušnú a aby toho nebolo málo, dostane sa až na planétu Topánkovo, kde sa zoznámi s kráľom a dokonca skončí vo väzení! Ak neveríte, vypočujte si tento bláznivý príbeh plný veselých topánok!
Interpret: Zuzana Kronerová
Dĺžka: 1 hod 20 min
Denis a jeho sestry
Denis a jeho sestry
od 8 rokov
Denis je obyčajný chlapec. Jeho všedné dni sú plné vzrušujúceho detstva, takže vlastne ani nemôžu byť všedné. Jeho priateľstvo k Lenke a Maťovi je také silné, až niekedy sníva o tom, že sú jeho súrodencami. Rodičia sa rozhodnú pre adopciu a do rodiny prichádza staršie dievčatko, Mirka. A zrazu má Denis vlastnú nevlastnú staršiu sestru.
Interpret: Lukáš Latinák
Dĺžka: 4 hod 23 min
Marína a povaľači
Marína a povaľači
od 5 rokov
Pripravte si uši, pozor a počúvajte dobre, čo sa deje na povale sivého domu číslo 14 v Tichej ulici! Počujete čudné zvuky? Že nie? Možno preto, že tam nenájdete žiadnych povaľačov. Pavúk Florián si už ani nespomína, kedy sa naposledy vyváľal v prachu a v pavučinách. Kým býval len s komárom Konrádom, občas si spolu poleňošili v hojdacej sieti. Ale potom sa k nim prisťahoval Piér. A čoskoro po ňom sa na povalu zatúlalo dievčatko. Divoké dievčatko. Skrotiť ju a starať sa o ňu nebude vôbec jednoduché. Odvtedy neprešiel na povale jediný pokojný deň. No veď počúvajte!
Interpret: Ľuboš Kostelný
Dĺžka: 3 hod 02 min
Traja kamoši a fakticky fantastický bunker
Traja kamoši a fakticky fantastický bunker
od 8 rokov
Bunker je najtajnejšia skrýša, akú každý potrebuje. Juraj má skoro jedenásť a chcel by pieskomila. Alebo psa. Alebo iné hebučké zvieratko, s ktorým by sa hral, keď príde domov. Nič z toho mu nedovolia. Všetko je problém. A tak si Juraj nájde v lese fantastický bunker a troch kamošov. Doktor, slečna a agent čiže kôň, mačka a pes naučia Juraja, že keď niečo chce, musí byť trpezlivý, že najlepšie sa premýšľa na strome a tiež, že všetko nie je vždy tak, ako to vyzerá. Vďaka trom kamošom Juraj zistí, že aj Laura je super, vyrieši jej rodinnú záhadu a zlepší sa v matike. A to nie je všetko! Kniha získala titul Najkrajšia detská kniha zimy 2014.
Interpret: Richard Stanke
Dĺžka: 4 hod 30 min
Traja kamoši a fakticky fantastický poklad
Traja kamoši a fakticky fantastický poklad
od 8 rokov
Pokračovanie úspešnej knižky pre deti o Jurajovi, ktorý má svoj fantastický bunker a v ňom svetových kamošov – koňa, psa a mačku. Ku šťastiu mu ešte chýba nájsť poklad profesorky Angeliky Múdrej. Podarí sa mu rozlúštiť tajnú mapu a nájsť zakopaný poklad? A čo všetko sa musí stať, aby Juraj prišiel na to, že všetko čo máme radi je pre nás vzácne ako poklad?
Interpret: Richard Stanke
Dĺžka: 4 hod 32 min
Traja kamoši a fakticky fantastický výlet
Traja kamoši a fakticky fantastický výlet
od 8 rokov
Tretia audioknižka o Jurajovi Králikovi, v ktorej ujde z domu, ale iba na chvíľu. A pretože vypuknú letné prázdniny, zažije fakticky fantastické dobrodružstvo, pri ktorom sa stratí v hustom lese. Veď počúvajte a uvidíte nielen padať hviezdy!
FPU
Vydanie tejto audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Interpret: Richard Stanke
Dĺžka: 4 hod 48 min
Babka na rebríku
Babka na rebríku
od 5 rokov
Bola jedna babka a tá mala capka. Figu borovú! Nijakého capka nemala. No mala rodinu: syna Ignáca, ktorý bol poštárom v neďalekom mestečku, nevestu Katarínku, najrýchlejšiu cyklistku na okolí, aj vnučku Lujzku a títo všetci mali ešte niekoho. Koho? No predsa vnuka, syna a brata Ferička! Za každé huncúctvo ho ťahali za uši, až z nich zrazu mal veľké ušiská. Kto by také niečo chcel? Nikto! Aby sa ich zbavil, musel vyrásť, dorásť svoje uši, zažiť všelijaké veselé, ba aj trochu strelené a pojašené príhody, až sa z neho stal František s normálnymi ušami. A kto mu pri tom najväčšmi pomohol? Predsa babka, ktorá namiesto figy borovej mala a má svoju rodinu.
Interpret: Ferko Kovár
Dĺžka: 1 hod 20 min
Ema a Barón v meste
Ema a Barón v meste
od 5 rokov
Keď budete počúvať túto detskú knihu - ako keby ste dali do chodu vozík v lunaparku na čarovnej dúhovej dráhe, na ktorú vás pustili rodičia úplne samých. Stanete sa na chvíľu malou Emou a budete spolu s ňou a jej drzým, pažravým mopslíkom Barónom prežívať ich neuveriteľné dobrodružstvá. Bude to skvelá zábava! Užite si ju!
Interpret: Ľuboš Kostelný
Dĺžka: 1 hod 50 min
Audio knihy

Prečo audioknihy

Vráťme sa aspoň na chvíľu do detstva a počúvajme príbehy, ako sme to robili, keď sme boli malí! Audioknihy si na rozdiel od tlačených kníh môžete vychutnať kdekoľvek a počas mnohých svojich aktivít, pri šoférovaní, cestovaní autobusom alebo vlakom, pri chôdzi alebo behu, počas práce na záhrade, alebo jednoducho iba tak v posteli. Audiokniha nič neváži, do vášho smartfónu sa zmestia všetky. A navyše audioknihy sa vám prihovárajú príjemným hlasom jedného z našich kamarátov hercov, ktorí príbehom prepožičali svoj hlas.

Barbora Babča Kardošová

Barbora Babča Kardošová

Slovenská spisovateľka Barbora Kardošová sa po rokoch strávených vydávaním knižných diel rozhodla vstúpiť do sveta, ktorý na Slovensku ľudia stále ešte len objavujú. Predstavuje Vám WISTERIA BOOKS - značku, pod ktorou nájdete kvalitné audioknihy pre deti i pre dospelých.

Čítať viac →

Autorka prezrádza: Wisteria je tajná šifra pre moju ulicu a pre všetkých milovníkov Zúfalých manželiek. Rozhodla som sa ponúknuť alternatívu pre všetkých zúfalo zaneprázdnených milovníkov kníh. Či už sú to rodičia detí, cestujúcich spolu na dovolenku v jednom aute. Alebo dospelí večne v pokluse – v prenesenom význame aj doslova – lebo počúvať knihy môžete aj pri zdokonaľovaní kondície, či výšľape na Rysy, upratovaní či varení v kuchyni. Úplne hravo a bez stresu zvládnete v aute každú dopravnú zápchu.

Keď som bola malá, milovala som len tak počúvať ako mi moja sestra číta nahlas. Pamätám si, ako sa občas sama začítala a zmĺkla, lebo chcela vedieť ako to celé dopadne. Keď som vyrástla, milovala som čítať svojim dvom dcéram. Pamätám si, ako pri mojom čítaní zaspávali a ten pohľad je navždy. A niekedy som unavená zaspávala pri čítaní ja a vtedy to bývalo zaujímavé. Do príbehu sa zrazu dostalo z ničoho nič slovo mlieko alebo topánky alebo čokoľvek, čo moje podvedomie riešilo. Všetko sú to milé spomienky, z ktorých sa vyskladala trochu neskôr moja nekonečná láska k počúvaniu.

Keď som vyštudovala filmovú scenáristiku a moje prvé scenáre už už boli na spadnutie, že sa idú realizovať a nakoniec skončili založené na poličke, zatúžila som podeliť sa o moje príbehy a napísala som prvú knižku. Šialene milovaná. A hádajte čo bolo hneď na záložke napísané! Toto: Táto knižka je pre všetkých milovníkov filmu. Môžete ju čítať a snívať tak s otvorenými očami. Môžete tiež počúvať a oči mať pritom pohodlne zatvorené. Bude vám pod viečkami bežať film. Uvidíte. Stačí nájsť niekoho, kto vám z nej bude čítať.

Našla som. Táňa Radeva načítala našu celkom prvú audioknihu pod značkou Wisteria books. Obraz, ktorý vidíte namaľoval kedysi jej manžel Miro Radev. Nič nie je náhoda.

Prečo audioknihy? Použijem zoznam, ako to robí aj hlavný hrdina Juraj Králik v mojich detských knižkách o troch fakticky fantastických kamošoch:

  1. Lebo som na nich sama závislá.
  2. Pretože pomaly čítam tie papierové.
  3. Pretože kníh je toľko a času tak málo.
  4. Pretože príliš veľa času trávim v aute, a tam sa úplne super počúva.
  5. Pretože od malička milujem, keď mi niekto číta z knihy.

(A zostalo mi to dodnes, naozaj!)

O dokonalý zvuk sa vo všetkých nahrávkach stará BMT studio a Miro Králik. O kvalitné čítanie s porozumením zase mnoho slovenských talentovaných herečiek a hercov.

Nechajte sa prekvapiť!

Herci

Bez týchto úžasných hercov by neboli naše audio knihy.

Slávka Halčáková
Slávka Halčáková

Slávka Halčáková

Vyštudovala herectvo na VŠMU a hrala na doskách SND, v Divadle Aréna, v GuNaGu a teraz v Divadle La Komika. Produkovala a režírovala vlastné autorské predstavenie Esencia divokej ženy v Divadle L+S. Hrala napr. aj vo filme Modré z neba. Robí liečivé zážitkové semináre a konzultácie. Má dcéru Jasmínku, ktorej presne takto prečítala celú Pippi najskôr doma a potom ešte raz v našom štúdiu.

Slávka Halčáková bláznivo a s veľkou chuťou číta kompletnú neskrátenú verziu knihy Pippi Dlhá Pančucha.

Rišo Stanke
Rišo Stanke

Rišo Stanke

Dlhoročný člen Činohry Slovenského národného divadla. Dabingu sa venuje od siedmich rokov. Vtipný hlas leňochoda Sida z Doby ľadovej alebo škriatka Dobbyho v Harry Potterovi pozná hádam každé dieťa. V knižke Traja kamoši a fakticky fantastický poklad je rovnako vtipný ako v prvej knižke o bunkri.

Richard Stanke číta kompletnú neskrátenú verziu knižiek Traja kamoši a fakticky fantastický bunker a Traja kamoši a fakticky fantastický poklad.

Zuzka Porubjaková
Zuzka Porubjaková

Zuzka Porubjaková

Je členkou Divadla Astorka Korzo 90, účinkovala v SND, v Divadle A. Bagara v Nitre, na Malej scéne, v Aréne, v GUnaGU, v mnohých televíznych seriáloch a vo filmoch. Žije v Bratislave, má dcéru Emu.

Zuzana Porubjaková a Milan Kňažko načítali spoločne najnovšiu knihu pre dospelých 33 prípadov Kristy B.

Milan Kňažko
Milan Kňažko

Milan Kňažko

Herec, ktorý v novembri 1989 vstúpil do politického diania, okrem iného bol dekanom VŠMU, poradcom prezidenta ČSFR Václava Havla, ministrom kultúry SR, či generálnym riaditeľom tv JOJ. Kandidát na prezidenta SR. Hral v desiatkach filmov a tv seriálov.

Milan Kňažko a Zuzana Porubjaková načítali spoločne najnovšiu knihu pre dospelých 33 prípadov Kristy B.

Zuza Fialová
Zuza Fialová

Zuza Fialová

Absolvovala herectvo na VŠMU, je členkou SND, spolupracuje aj s pražským Činoherným súborom. Okrem filmov Medvídek, Obsluhoval jsem anglického krále, Lidice, a iné účinkovala v televíznych seriáloch ako Kriminálka Staré mesto, Panelák, či Ordinácia v ružovej záhrade. Vyučuje herectvo na VŠMU. Žije v Bratislave a má syna Dávida.

Zuzana Fialová s chuťou číta kompletnú neskrátenú verziu knihy Zdochnuté srdce.

Ferko Kovár
Ferko Kovár

Ferko Kovár

Po štúdiu na VŠMU účinkoval v divadle A. Bagara v Nitre a na Novej scéne. Spoluzakladateľ Divadla Korzo 90. Od roku 1996 je členom činohry SND. Pôsobil aj ako pedagóg na VŠMU. Vytvoril stovky filmových i divadelných postáv. Jeho hlas znie roky v dabingu.

František Ferko Feričko Kovár číta veľmi veselo a s chuťou neskrátenú verziu knihy Babka na rebríku a Vianočné mystérium.

Marián Mitáš
Marián Mitáš

Marián Mitáš

Vyštudoval VŠMU odbor bábkoherectvo. Po ukončení štúdia začal pôsobiť v Dezorzovom lútkovom divadle, jedinom bábkovom divadle pre dospelého diváka na Slovensku. Pracoval ako DJ a moderátor v Rádiu FM. Hral napríklad vo filme Kandidát, v seriáloch Mesto tieňov, Dr.Ludsky, Búrlivé víno, Tajné životy a podobne aj v divadelnej hre 69 vecí lepších ako sex. Je ženatý a má dcéry Dorotu a Terezu.

Marián Mitaš číta kompletnú neskrátenú verziu knihy Mexická vlna.

Táňa Radeva
Táňa Radeva

Táňa Radeva

Absolventka Divadelnej fakulty VŠMU v Bratislave. Bola členkou Divadla J. Záborského v Prešove, Štátneho divadla v Košiciach, aj Divadla A. Bagara v Nitre. Hosťovala napríklad na Novej scéne a v divadle Aréna Bratislava. Venuje sa aj dabingu, jej najslávnejšou postavou je novinárka Murphy Brownová. Od roku 2013 hrá v televíznom seriáli Búrlivé víno.

Táňa Radeva číta kompletnú neskrátenú verziu knihy Šialene milovaná a Rok Sivka Ohniváka.

Ľuboš Kostelný
Ľuboš Kostelný

Ľuboš Kostelný

Vyštudoval VŠMU v Bratislave, je členom Slovenského národného divadla, naštudoval množstvo divadelných, televíznych a filmových postáv, za ktoré bol viackrát ocenený. Pôsobí tiež v Slovenskom rozhlase a dabingu. Od roku 2013 vyučuje herectvo na VŠMU v Bratislave.

Ľuboš Kostelný číta veselo a šťavnato kompletnú neskrátenú verziu knihy Ema a Barón v meste a Marína a povaľači.

Anka Šišková
Anka Šišková

Anka Šišková

Už počas štúdia Pedagogickej fakulty v Košiciach hrala Anka Šišková v Divadle J. Záborského. Neskôr bola členkou Trnavského divadla pre deti a mládež a prešla do Divadla Astorka Korzo 90. Hosťuje aj v Prahe. Okrem nakrúcania filmov, účinkovala v mnohých televíznych seriáloch. Žije v Bratislave a má dcéry Terezu a Dorotu.

Anka Šišková číta kompletnú neskrátenú verziu knihy Anjeli nespia.

Lukáš Latinák
Lukáš Latinák

Lukáš Latinák

Lukáš svoje detstvo prežil v Heľpe a Hriňovej, vyučil sa za sklára a vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave. Dlhoročný člen divadla Astorka Korzo´90. Hosťuje aj v SND. Zahral si v niekoľkých českých a slovenských  filmoch. Jeho komediálny talent vynikol napr. v seriáli Profesionáli či v  Partičke.

Lukáš Latinák číta kompletnú neskrátenú verziu knihy Denis a jeho sestry.

Kristína Tormová
Kristína Tormová

Kristína Tormová

Kompletnú neskrátenú verziu knihy Som mama úprimne veselo a pravdivo číta Kristína Tormová, mama 5-ročných dvojičiek. Knihu Kristíny Farkašovej nikdy nečítala, úplne prvýkrát sa tak stalo až v štúdiu, kedy načítavala túto audioknihu. Zostala veľmi zaskočená, dojatá a pobavená a s plačom a láskou odišla domov. Vraj by chcela byť zase mama.

Zuzana Kronerová
Zuzana Kronerová

Zuzana Kronerová

Kompletnú neskrátenú verziu knihy Červené tenisky s radosťou veselo číta Zuzana Kronerová. Po štúdiu na VŠMU v Bratislave začínala v Divadle pre deti a mládež v Trnave, pokračovala na Novej scéne, v SND a v Divadle Astorka. Hosťuje tiež v Čechách a rovnako populárna je ako filmová herečka. Získala veľa ocenení (napr. Český lev za film Baba z ľadu - najlepšia herečka v hlavnej úlohe, ale aj vyznamenanie od prezidenta SR Andreja Kisku). Deti ju milujú ako Ednu Módnu v Rodinke Úžasných či vo filmoch o Harry Potterovi. Má dve deti a žije v Bratislave.

Eva Borušovičová
Eva Borušovičová

Eva Borušovičová

Kompletnú knihu Do plaviek plus tri bonusy navyše, ktoré nájdete iba v tejto audioknihe načítala sama jej autorka, aby zistila, že čítať knihy nahlas cudzím ľuďom nie je to isté, ako keď ich číta svojim blízkym večer v posteli. Ale aspoň jej poslucháči môžu zistiť, ako to znie, keď ich číta svojim blízkym v posteli. Do plaviek sa dá, samozrejme, počúvať aj postojačky alebo posediačky, pritom variť, šoférovať, natierať plot alebo opaľovací prostriedok. Plavky sú voliteľné, no nie nutné. Obliecť sa do plaviek stačí niekedy len mentálne. Naozaj. A je to oblažujúce.

Judita Hansman
Judita Hansman

Judita Hansman

S veľkou láskou a chuťou ho pre vás číta knihu Vianočné mystérium. Judita vyštudovala  VŠMU  a s kolegami založila  Prešporské divadlo , v ktorom účinkuje. Je známa z mnohých televíznych seriálov, filmov aj z dabingu.

Oľga Belešová
Oľga Belešová

Oľga Belešová

Oľga Belešová je skvelá komediálna herečka, autorka a moderátorka. Na javisku hrala už ako osemročná, pôsobila v detskom divadelnom súbore Ludus. Vyštudovala žurnalistiku a ako novinárka pracovala vo viacerých novinách a časopisoch. Je známa aj ako autorka a interpretka v rozhlase či v televízii. 20 rokov hrala v divadle GUnaGU, v SND, v Štúdiu L+S a v Divadle Aréna. Dnes účinkuje a tvorí pre Divadlo v podpalubí.

Oľga číta kompletnú neskrátenú verziu detskej knižky Zverinec na siedmom poschodí.

Aktivity

Besedy a čítanie z kníh

Besedy v knižniciach, čítanie kníh pre deti, či krsty nových kníh - to všetko sú aktivity ktoré z času na čas Babča rada absolvuje. Pozrite si na našom Facebooku fotky z predošlých akcií. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, pozvite Babču aj k vám na besedu.

Pripravujeme

Kráľovskí agenti

Kráľovskí agenti

Autor: Diana Mašlejová
Interpret: Matej Landl
od 9 rokov

O kráľovnách sa už píšu len rozprávky. Ale Betka a Cyril stretnú jednu naživo! Sú s rodičmi na dovolenke v Londýne a neboli by to oni, keby tu nevyňúrali nejakú záhadu. A to rovno pod kráľovskými oknami! Sveta sa totiž zmocnil neľútostivý Drumnadrochit.

Štyria mačkatieri

Štyria mačkatieri

Autor: Alexandra Pavelková
Interpret: Judita Hansman
od 5 rokov

Detská kniha prvej dámy slovenskej fantastiky, ktorá je známa aj vďaka svojej pomoci opusteným zvieratám. Jedného dňa sa život v dome so záhradou navždy zmení. V ten deň totiž majitelia domu zachránia opustené mačiatka a zoberú ich k sebe. Postarať sa o ne však nie je jednoduché, pretože dvaja kocúrikovia sú veľmi chorí. Kniha plná dobrodružstiev a zlodružstiev poteší nielen predškolákov a mladších školákov, ale určite zaujme aj rodičov.

Prihraj Carlos

Prihraj Carlos

Autor: Július Belan
Interpret: Samuel Kennedy
od 8 rokov

Jedenásťročný Carlos Alvaréz pochádza z chudobnej juhoamerickej krajiny, kde pre chlapcov znamená futbal všetko. Každý deň ho hráva s kamarátmi na pláži. Raz sa mu podarí zachrániť majiteľa veľkého futbalového klubu FC Modré gepardy a ten mu ponúkne miesto vo svojej futbalovej akadémii. Carlosovi sa úplne zmení život. Hráči z tímu ho neprijmú s otvorenou náručou, stretne sa s výsmechom aj so šikanou. Blížia sa majstrovstvá sveta. Podarí sa mu presvedčiť trénera o svojich hráčskych aj ľudských kvalitách? Opis futbalových zápasov ešte nikdy nebol taký dobrodružný a napínavý.

Grázlik Gabo

Grázlik Gabo

Autor: Francesca Simon
Interpret: Štefan Martinovič
od 7 rokov

Grázlik Gabo je malý darebák, ktorý terorizuje svojich učiteľov, nemá rád zeleninu, ale miluje sladkosti a svojho brata by najradšej niekomu predal. Spoznáte tiež jeho spolužiačku Náladovú Naďu, vždy dokonalého a poslušného brata Vzorného Vilka a iné deti zo susedstva, ktoré sú obeťami Gabových malých zlomyseľností.

Anna zo Zeleného domu

Anna zo Zeleného domu

Autor: L.M. Montgomery
Interpret: Slávka Halčáková
od 9 rokov

Červenovlasá jedenásťročná sirota Anna sa omylom dostane do opatery postarších súrodencov Mateja a Marilly. Mateja si získa okamžite, Marillu o čosi neskôr. Okrem bujnej fantázie má výbušnú povahu a neustále kopí chybu na chybu. Jej bláznivé dobrodružstvá vyčaria úsmev na tvári aj tomu najväčšiemu mrzútovi.

Anča z Pomaranča

Anča z Pomaranča

Autor: Katarína Škorupová
Interpret: Lucia Síposová
od 7 rokov

Anča s mamou a súrodencami sa sťahuje z mesta k babke. Babke vraj treba pomôcť s rančom. No keď tam dorazia, babka vôbec nevyzerá, že by nevládala, a vyzerá tak trochu ako bosorka. A ešte čudnejší sú susedia! Nie sú to náhodou ľudožrúti? Anča má bujnú fantáziu a rodina je z nej občas na nervy. Ale zasa je s ňou zábava.

Klára a iglú

Klára a iglú

Autor: Petra Nagyová-Džerengová
Interpret: Zuzana Kyzeková
od 5 rokov

Klára ešte nemá ani šesť rokov, no po prázdninách už ide do školy a navyše sa jej nevlastnej mame narodí bábätko. Klára sa na všetky zmeny teší, ale má to háčik. Ten sa volá mátohy, ktoré jej nedovolia spať samej vo svojej posteli. Ako sa zbaviť strachu? Len počúvajte!

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej

Nototo a strašidelná škola Elvíry Múdrej

Autor: Gabriela Futová
Interpret: Roman Pomajbo
od 5 rokov

V škriatkovskej škole učiteľky Elvíry Múdrej sa škriatkovia na vlastnej koži učia, čo je ozajstná hrôza, ale aj ako nepodľahnúť svojmu strachu a zachrániť seba i druhých v akejkoľvek nebezpečnej situácii. No lebo strach má naozaj veľké oči.

Mengeleho dievča

Mengeleho dievča

Autor: Veronika Homolová Tóthová
Interpret: Božidara Turzonovová

„Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“ To sú slová Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory.

Ako z cukru

Ako z cukru

Autor: Zuzana Golianová
Interpreti: Rebeka Poláková, Kristína Tóthová, Zuzana Konečná, Zuzana Porubjaková a autorka

Zbierka trinástich poviedok zachytáva ženu raz vo výnimočných, inokedy v úplne bežných situáciách. Nachádzajú ju vo vzťahoch, ktoré sa akoby častejšie končia, než začínajú. Intimita duše sa stáva všadeprítomnou realitou. Je ako z cukru. Keď sa namočí, stráca sa, ale chuť zostáva...

Zvláštne šťastie

Zvláštne šťastie

Autor: Maxim E. Matkin

Len si tak žijete, a zrazu sa začnú diať veci. Zmizne prezident. A do pohybu sa dá slovenská armáda. Zdá sa vám to nereálne? Možno na prvý pohľad. Lebo tušíme, ako je to naozaj. Žijeme v krajine, kde sa všetci poznajú, veria legendám o svojej miernosti, majú po ruke brokovnice, alkohol aj zemiakové placky. Je to krajina, kde však nakoniec obyčajne všetko dobre dopadne, lebo Slováci vedia často inštinktívne odhadnúť, kedy sa v kritickej chvíli pozerať opačným smerom a kedy sa urobiť sprostým. A za dverami našich domovov zatiaľ zúri história.