Počúvajte audioknihy v našej aplikácii
Google Play
App Store
Dom v stráni
Demokrati
Ženy. Do tanca i na počúvanie
Drak sa vracia
KOLEKCIA Rodinné striebro
Kolekcia
MP3 na stiahnutie
30,00 €
CD poštou
55,00 €

Viac o tejto kolekcii

Knihy úžasných slovenských autorov, ktoré ocenia nielen maturanti - teraz aj ako audioknihy.

Dom v stráni

Autor: Martin Kukučín

Z generácie na generáciu sa prenášajú predsudky a stereotypné myslenie. Keď však spoznáme, z čoho plynú, dokážeme nad nimi získať kontrolu. Láska mladého statkára Nika a sedliackej dcéry Katice vám odkryje obraz svojej doby – nie so všetkým, čo je na ňom musíme súhlasiť, ale je fajn ho poznať, vyznať sa v ňom a vďaka tomu sa lepšie zorientovať aj v dnešku.

Demokrati

Autor: Janko Jesenský

Niektoré vlastnosti a zlozvyky sa nás držia a my sa ich ani po sto rokoch nevieme zbaviť. Demokrati sú naším slovenským Veľkým Gatsbym. Hlavný hrdina komisár Landík je tiež mladík, ktorý je rozhodnutý na ceste za šťastím nepoľaviť, a aj on musí okrem osudovej lásky čeliť nečakaným prekážkam.

Ženy. Do tanca i na počúvanie

Autorka: Božena Slančíková Timrava

Vkĺznite teda na dedinský Bál a nechajte sa unášať geniálnym vnútorným svetom Timraviných postáv v prvej novele a pokračujte ďalej, od hľadania nádejného ženícha, cez ťapákovskú neschopnosť vystúpiť zo starých koľají, ukážkou nezmyselnosti vojny a rôznorodosti jej hrdinov až po dodnes platnú pravdu, že za peniaze si šťastie, lásku ani zdravie nekúpite.

Drak sa vracia

Autor: Dobroslav Chrobák

Veľký vzťahový príbeh o hrdom a hrdinskom, ale ostrakizovanom Martinovi Lepišovi, jeho bývalej láske Eve a jej mužovi Šimonovi Jariabkovi, zasadený do prostredia prírody, ktorá na nás z každej Chrobákovej vety dýcha, vlní sa a dobiedza tak malebne a autenticky, že sa zrazu z príbehu stáva rozprávka, zasadená do romantizujúcej krajiny; je súčasnejší, než by sa na prvý pohľad zdalo.